Podima Taşı

Geçmişten günümüze kadar uygulanmakta olan süsleme işi bugün daha avantajlı şekillerde insanlara ulaşmaktadır. Son dönemlerde dünyanın neredeyse her tarafında kullanılan podima taşı, sağlıklı cnc kesim ve çevre dostu olması sebebi ile insan sağlığını etkileyecek herhangi bir yapı içermez. Peyzaj çalışmalar ve süslemelerinde en çok kullanılan taşlar arasında olup ilk sırada yerini almaktadır.

Peyzaj Çalışmalarının Yıldızı Podima Taşları

Podimaları bu kadar tercih edilir kılan ise farklı renklerinin mevcut olması sebebiyle işleme ve desen oluşumuna imkan vermesidir. Sık tercih edilmesindeki bir diğer sebep ise yapı olarak farklı boyutlarının da mevcut olmasıdır. Taşların ebatlarının ayarlanması için ayrı bir işlem yapılmasını gerektirmez. Kullanıldığı mekana şık ve estetik bir görünüm kazandıran podima taşları siyah,beyaz, yeşil, gri, siyah-beyaz ve kahve renkleri de mevcuttur. Bu nedenle kullanıldığı mekanda desen ve motiflerin oluşturulması için ideal bir taştır. Antik Roma ve Bizans dönemlerinde kullanılmış olan podima taşı Osmanlı döneminde de peyzaj çalışmaları için kullanılan bir materyaldir. Doğal taşlar arasında en şık ve modern görünüme sahip olan taş podima taşı olmuştur.

Podima döşemelerinde dolgu malzemesi olarak başka bir malzemenin kullanılmasını gerektirmemesi, kolay temizlenmesi, avlularda ve iç mekanlarda ortamın serin kalmasını sağlaması ve hemen kuruması kullanım için büyük avantajlar sağlar.Günümüzde modern yorumlamalarla otantik bir esinti yaratan tarihi çevrelerle uyum sağlayan podima taşları antik bir hava yaratmak ya da antika yapıların restorasyonunda kullanılabilmektedir. Bahçe yürüme yolu ve peyzaj dekorasyonunda harika bir alternatif yaratmaktadır.

Call Now ButtonŞimdi Ara
× WhatsApp Destek