Elenmiş Toprak

elenmiş toprak , elenmiş toprak fiyatları , istanbul elenmiş toprak , bitkisel toprak , toprak satış , gübrali toprak , gübreli bahçe toprağı

[huge_it_catalog id=”18″]

Elenmiş Toprak Nedir ?

Elenmiş toprak kazı çalışmalarında çıkan toprakların karışımıdır .Çıkan karışım toprakların ayrıştırılarak elde edilmiş olan toprak türüne elenmiş toprak adı verilir . Elenmiş toprak içerisine karışım gübreler eklenerek toprak kalitesi artırılır. Bütün bitki çeşitlerinde elenmiş toprak kullanılabilir.Elenmiş toprak içerisinde yabancı ot barındırmaz. Bitkilerin sağlıklı büyümesi için en çok tercih edilen toprak elenmiş topraktır.

Elenmiş Toprak

Elenmiş Toprak Toprak türleri arasında steril bir toprak olarak ekilen bitkilerin kök salmasını ve gelişmesini desteklediği gibi kökleri kuvvetlenmesini de sağlayarak bitkilerin daha canlı görünmesine imkan tanımaktadır. Özellikle çimler için ideal bir toprak türü olacak elenmiş toprak sebze ve meyve yetiştirmek için ihtiyaç duyulan nemliliği sağlayarak toprak kullanımında avantaj sağlamaktadır.

Besinlerini topraktan alan bitkileri için toprağın kalitesi oldukça önemlidir. Bahçe düzenlenirken toprağın kalitesine dikkat etmediğinizde er ya da geç bitkilerinizin verimi düşük verilen emek ise heba olacaktır. Elenmiş toprak ise bitkilerin kök salması, gelişimi, canlı ve taze görünümü için yeterli olacaktır.

Elenmiş Toprak Siparişleriniz Aynı Gün İçerisinde Teslim Edilmektedir.

Elenmiş Toprağın içerisinde hiçbir şekilde zarar ot bulunmamaktadır. Bu zararlı otlar, toprağın kalitesini düşürerek, bitkinin zaman içerisinde ölmesine sebep olur. Firmamız bu noktada üretmiş olduğu elenmiş  toprakların içerisinde hiçbir şekilde yabancı ot vb. zararlı nesneler bulunmamaktadır. Aynı zamanda elenmiş toprağımızın içerisinde sadece yabancı ot değil, aynı zamanda da yabancı ot tohumu da bulunmamaktadır. Bu da toprağınızda yabancı ot oluşumunu önler. Firmamızdan aldığınız elenmiş  toprak sayesinde artık bitkilerinizi daha kaliteli ve verimli bir şekilde yetiştirebilirsiniz.

Elenmiş Toprak Siparişi
Call Now ButtonŞimdi Ara

You cannot copy content of this page

× WhatsApp Destek